Kėdainių, Panevėžio, Raseinių, Jonavos evangelikų liuteronų parapijos

Atėjo metas. Mk 1,9-15

“Kai Jonas buvo suimtas, Jėzus sugrįžo į Galilėją ir ėmė skelbti Dievo Evangeliją, kad atėjo metas ir prisiartino Dievo karalystė: Atsiverskite ir tikėkite Evangelija!“ (Mk 1,14-15)

Jau kuris laikas, kiek tik beskaityčiau šį Evangelijos epizodą, visuomet “užkliūnu“ už to paties – juk Jėzus ėmė skelbti Dievo karalystės atėjimą tam, atrodo, labiausiai netinkamu metu, tai yra, kai Jonas Krikštytojas, jo pirmtakas, rengęs žmones susitikimui su Mesiju, buvo suimtas. Trumpai tariant, tuo metu, kai aplinkybės tam buvo nepalankios, o situacija toli gražu nepriminė Dievo karalystės.

Ką reiškė Jono – Dievo siųsto pranašo – suėmimas, jei ne Dievo karalystės pralaimėjimą? Juk sąvoka “Dievo karalystė“ reiškia Dievo viešpatavimą pasaulyje. Argi Dievas viešpatauja, jei tas, kurį Jėzus – Mesijas – pavadino “didžiausiu iš visų kada nors gimusių iš moters“, kuris buvo Dievo siųstas parengti tautą Mesijo, o tuo pačiu ir Dievo karalystės, atėjimui, suimamas, o po kurio laiko bus nužudytas?

Tačiau Jėzus nepaiso žmogiškos logikos ir žmogaus nustatytų “žaidimo taisyklių“, nes Dievo išmintis vis dėlto pranoksta žmogiškąją logiką ir žemiškas žaidimo taisykles.

Todėl Paulius pirmajame laiške korintiečiams rašo: “Dievo kvailybė galingesnė už žmones, ir Dievo silpnybė galingesnė už žmones“ (1Kor 1, 25).

Tačiau ką šis skaitinys, bylojantis apie tai, kas įvyko kadaise, turi bendra su mumis? Kuo jis aktualus mums, gyvenantiems “kitais laikais“?

Šįsyk norėčiau trumpai akcentuoti du dalykus.

Pirma, krikščionis (ir apskritai tikintis Dievą žmogus) turėtų būti aukščiau visokių aplinkybių, nesiduoti jų svaidomas į visas puses, nepanikuoti – “kas dabar bus!“ – o pasikliauti Dievo valia, nes “viskas išeina į gera mylintiems Dievą, o būtent Jo valia pašauktiesiems“ (laiškas romiečiams).

Antra, Dievo karalystė jau yra atėjusi. Jau prieš du tūkstančius metus. Ir dabar jau nuo mūsų priklauso, ar gyvensime joje, ar ne. O tam, kad joje gyventume, reikia atsiversti ir tikėti Evangelija

1 kovo, 2009 - Posted by | Biblija, mintys | , , , , , ,

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: