Kėdainių, Panevėžio, Raseinių, Jonavos evangelikų liuteronų parapijos

Sandora. Pr 9, 8-17

Tvano istorija, apie kurią pasakoja Biblija, baigiasi Sandora. Kalbant šių laikų kalba – sutartimi/sąjunga.

8 Tuomet Dievas tarė Nojui ir su juo buvusiems sūnums: 9 “Štai aš sudarau savo sandorą su jumis ir jūsų būsimais palikuonimis, 10 su visais gyvūnais, esančiais su jumis, – paukščiais, galvijais ir visais su jumis buvusiais žemės gyvuliais, kurie tik išėjo iš arkos. 11 Aš palaikysiu savo sandorą su jumis: niekad daugiau visi marieji gyvūnai nebus tvano vandenų išnaikinti, niekad daugiau nebus tvano žemei nuniokoti. 12 Ir šis, – Dievas pridėjo, – bus ženklas, kurį aš duodu visiems amžiams, mano sandoros tarp manęs ir jūsų bei visų su jumis esančių gyvūnų. 13 Savo lanką padėjau į debesis, ir jis bus ženklas sandoros tarp manęs ir žemės. 14 Kai supūsiu viršum žemės debesis ir pasirodys debesyje mano lankas, 15 aš atsiminsiu savo sandorą, kuri yra tarp manęs ir jūsų bei visų mariųjų gyvūnų, ir vandenys niekad daugiau netaps tvanu visiems mariesiems sunaikinti. 16 Kai lankas bus debesyje, aš į jį pažvelgsiu ir atsiminsiu sandorą tarp Dievo ir visų gyvūnų – visų žemėje esančių mariųjų“. 17 Dievas pasakė Nojui: “Tai bus ženklas sandoros, kurią sudariau tarp savęs ir visų žemėje esančių mariųjų“.

Beje, pirmą kartą žodis “sandora“ (“berit“, hebr.) Biblijoje pavartotas būtent istorijojoje apie tvaną. Dar prieš tvaną Nojus išgirdo: “Bet su tavimi sudarysiu sandorą“ (Pr 6, 18). Dabar, nuslūgus tvano vandenims, Dievas savo pažadą įvykdė.

Verta atkreipti dėmesį į aplinkybės, kuriomis Dievas pažadėjo Nojui sudaryti su juo sandorą: “Betgi Dievo akyse žemė buvo pagedusi ir pilna smurto. Dievas matė, kad žemė buvo pagedusi, nes visi žmonės buvo sudarkę savo kelius žemėje“ (Pr 6, 11-12). Tačiau ,,Nojus rado malonę Dievo akyse“ (ten pat, 8 eil.). Taigi, išsirinkęs vieną žmogų, o kartu su juo ir jam artmiausius žmones, ir įvairius gyvūnus, Dievas juos išgelbėjo nuo visa siaubusios nelamės.

1061

Toliau galite skaityti čia: http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/article.php?id=20879320

(prisiminiau, kad pagal autorinės sutarties sąlygas, į kūrinį, kuris parduotas užsakovui, savo teises galėsiu atgauti tik praėjus 70 metų po savo mirties :)

1 kovo, 2009 - Posted by | Biblija, mintys | , , , ,

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: