Kėdainių, Panevėžio, Raseinių, Jonavos evangelikų liuteronų parapijos

“Dievas taip pamilo pasaulį, jog atidavė savo viengimį Sūnų, kad kiekvienas, kuris Jį tiki, nepražūtų, bet turėtų amžinąjį gyvenimą“ Jn 3,16

Kelios mintys.

jjj

“Dievas taip pamilo…“ Ar ne per dažnai piešiam (paveiksliukuose, vaizduotėje) Dievą teisėją? Taip, teismas laukia mūsų visų, ir teisėjais būsim, žinoma, ne mes, o Dievas, bet … Dievas, kurį apreiškė Jėzus (“Kas yra matęs mane, yra matęs Tėvą“, Jn 14,9b), pirmiausia yra Tėvas. Ir ne koks asocialus, ne smurtautojas, o tikras.

Deja, dangiškojo Tėvo įvaizdį dažnai kuriamės pagal žemiškuosius tėvus. Tačiau ar tokia “kūryba“ – ne stabmeldystė? Juk tai būna toli gražu ne Dievo įvaizdis… O juolab, kad mums Dievo įvaizdžio ir nereikia kurti. Juk Dievas pats save yra apreiškęs, o apreiškimo pilnatvė/išsipildymas – Jėzus.

Apie Dievo meilę iškalbingai sakoma Jono Pirmajame laiške: “… Dievas yra meilė“ (1 Jn 4,8b) Laiško autorius nenagrinėja Dievo meilės savybių ir ypatybių, nes nėra prasmės – Dievas pats yra meilė. Ir tai – ne Jono ar kitų apaštalų fantazijos, o Jėzaus apreiškimo vaisius.

“Dievas taip pamilo pasaulį…“. Ar ne per daug diskutuojam – geras tas mūsų pasaulis, ar blogas? Mylėti pasaulį ar nemylėti? Kas per klausimas? Taip, tiesa, tame pačiame Jono Pirmajame laiške juodu ant balto išguldyta: “Nemylėkite pasaulio, nei to, kas yra pasaulyje…“ (1 Jn 2, 15), bet tai – kita tema.

Liuteris yra pasakęs, tiesa, gal ir ne visiškai tiksliai pacituosiu, kad šioje Evangelijos pagal Joną eilutėje telpa visa Evangelija (Biblija?). Ši eilutė taip pat primena, kame yra mūsų išganymas/išsigelbėjimas, kas yra mūsų Gelbėtojas/Išganytojas/Atpirkėjas. Jėzus. Vienintelis. Kito šanso mes neturim. Kad ir kaip norėtume įrodyti, kad galim išsigelbėti patys – savo maldingumu, savo gerais darbais, žygdarbiais etc, trumpai tariant, savo “teisumu“. Nieko iš to nebus. Biblija primena: “Nėra teisaus, nėra nei vieno“.

Ir dar viena mintis. Atrodo, Nietzsche yra sakęs (bent jau jam priskiriami šie žodžiai): “Jei norite, kad tikėčiau jūsų Atprikėją, elkitės kaip atpirktieji“.

22 kovo, 2009 - Posted by | Biblija, mintys | , , , , , , ,

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: