Kėdainių, Panevėžio, Raseinių, Jonavos evangelikų liuteronų parapijos

Kelias, tiesa, gyvenimas (Jn 14, 6)

,,Aš su kelias, tiesa ir gyvenimas. Niekas nenueina pas Tėvą kitaip, kaip tik per mane“ (Jn 14, 6).

Kadaise maniau, jog eiti šiuo keliu, kurį minėjo Jėzus, visų pirma, reiškia teisingai jį garbinti, jam melstis, nepriekaištingai vykdyti visas bažnyčios nustatytas priedermes etc.

O kaipgi kitaip? Daugelis taip supranta? Tačiau ,,daugelis“ ne visada būna teisūs.

Manau, kad būtent šie Jėzaus žodžiai ir paneigia tokį populiarų mitą. Jis gi nesakė: ,,Niekas nenueina pas Tėvą kitaip, kaip tik per bažnyčią“. Nesakė netgi, kad niekas nenueina pas Tėvą kitaip kaip tik per Dekalogo laikymąsi.

Dar daugiau – atsiverskite tą pačią Evangeliją pagal Joną, susiraskite kitą, prieš tai esantį skyrių ir perskaitykite jo pabaigą: ,,Aš jums duodu naują įsakymą, kad jūs vienas kitą mylėtumėte: kaip aš jus mylėjau, kad ir jūs taip mylėtumėte vienas kitą!“ (Jn 13, 34). Taip, tai Jėzaus žodžiai. To, kurį visos, bažnyčios laiko Viešpačiu ir moko teisingai išpažinti, garbinti ir jam tarnauti.

Deja, Jėzus nekalba apie jokį teisingą išpažinimą, garbinimą ar tarnavimą. Jis kalba apie meilę. Kuri yra svarbiau už visas religines ,,praktikas“, dvasingumus, tradicijas ir visas įmanomas krikščioniškas ,,priedermes“. Tačiau ir tai – dar ne viskas.

,,Iš to visi pažins, kad esate mano mokiniai, jei mylėsite vieni kitus“ (Jn 13, 35) Ne iš kryžiaus ant kaklo, ant namo sienos ar kieme, po langu. Ne iš to, kaip nepriekaištingai ,,iškalėme“ tikėjimo tiesas.

Atrodo, viskas suprantamai, juodu ant balto parašyta. Tai kuriems gi galams reikalinga aibė įvairiausių dogmų, įsakymų, normų, taisyklių ir ,,sistemų“, neva garantuojančių išganymą ir vedančiu į dangų? Nereikia būti labai kritišku bažnyčios atžvilgiu, kad suprastum, jog jos veda labai netoli. Į nepaliaujamus kivirčus ir rietenas – kas iš mūsų teisingai tiki?

O reikalingos visos tos ,,priemonės“ labiausiai todėl, kad mylėti yra labai sunku. Įvykdyti vieną ar kitą prievolę, laikytis tam tikros sistemos yra žymiai paprasčiau. Juk įsakymą gali įvykdyti net ir nenorėdamas. Pavyzdžiui, bijodamas bausmės. Arba už atlygį.

Meilė – kas kita. Mylėti sunkiau. Tačiau taip jau surėdytas mūsų gyvenimas, kad tai, kas iš tiesų vertinga, lengvai, be pastangų nepasiekiama.

4 gegužės, 2009 - Posted by | Biblija, mintys | , , , , , , , , , , , , ,

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: