Kėdainių, Panevėžio, Raseinių, Jonavos evangelikų liuteronų parapijos

Dvasios dvelksmas

Sekminės. Ir vėl bandom išsiaiškinti, kas įvyko aną dieną, kuomet, anot Apaštalų darbų knygos autoriaus, “iš dangaus pasigirdo ūžesys, tarsi pūstų smarkus vėjas …“ ir “pasirodė tarsi ugnies liežuviai, kurie pasidaliję nusileido“ ant Jėzaus mokinių.

Kad ir besistengtume, daug nepešime. Dievo Dvasios nepavyks nei pagauti, nei, juolab, įkalinti savo proto ir net fantazijos rėmuose. Ne šiaip sau hebrajų kalboje žodis “ruah“ reiškia ir dvasią, ir vėją. Evangelijoje pagal Joną skaitome: “Vėjas pučia, kur nori; jo ošimą girdi, bet nežinai, iš kur ateina ir kurlink nueina“ (Jn 3,8). Žodį “vėjas“ galime keisti ir žodžiu “dvasia“. Taip pat, kaip ir “dvasia“ pačioje Biblijos pradžioje, antroje eilutėje, gali būti “vėjas“: “O žemė buvo padrika ir dyka, tamsa gaubė bedugnė, ir dvasia iš Dievo dvelkė viršum vandenų“ (Pr 1,2).

Meteorologai jau lyg ir “įvaldė“ orą – giedrą ir liūtis,temperatūrą ir vėjus… Deja, kartais ima ir pūsteli šiaurys, spjovęs į visas prognozes, esą dvelks silpnas pietų vėjelis… Jam meteorologai su visomis savo prognozėmis nė motais.

Taigi. “Vėjas pučia, kur nori; jo ošimą girdi, bet nežinai, iš kur ateina ir kurlink nueina.“ Ne toks jau ilgas mano gyvenimo kelias, bet daugybę kartų įsitikinau, kad Dievo Dvasios veikimas neprognozuojamas. Kuo labiau stengiesi jį nuspėti, tuo labiau nesiseka. Kuo labiau jį planuoji, tuo labiau Dvasia nepaiso tavo sudarytų planų, tvarkaraščių ir reglamentų.

Kažkas panašaus ir su Dvasios įvaizdžiu. Čia ji panaši į taikų paukštelį, balandį, kuris ramiai nusileidžia ant Jėzaus, čia ji dvelkia lyg vėjas, o čia plyksteli ugnies liežuviais…

Kad ir kaip norėtum, nepavyks jai nurodyti nei kaip, nei kada, nei į ką jai pūsti. Manei, kad ji turėtų dvelkti lyg švelnus brizas, leisdama tau pasimėgauti ramybe, o ji ėmė ir įsisuko tartum viesulas. Buvai tikras, kad ji ves tave į dešinę, bet ji kažkodėl, neatsiklausi tavęs, pūstelėjo kairėn.

Atrodo, su ja tik daugiau rizikos… Bet tuo pačiu ir gyvybės. Nes, “Raidė užmuša, o dvasia teikia gyvybę“

30 gegužės, 2009 - Posted by | Biblija, mintys

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: