Kėdainių, Panevėžio, Raseinių, Jonavos evangelikų liuteronų parapijos

Ženklas

P1090022

,,Per Velykų šventes Jėzui būnant Jeruzalėje, daugelis įtikėjo jo vardą, matydami jo daromus ženklus. Bet Jėzus, gerai visus pažindamas, jais nepasitikėjo“ (Jn 2, 23-24).

Jau pirmuose Evangelijos pagal Joną puslapiuose kalbama apie žmonių tikėjimą Jėzumi (įtikėti kieno nors ,,vardą“ – hebraizmas, reiškiantis tą patį, kaip ir įtikėti asmenį, mat ,,vardas“ šiuo atveju tolygu pačiam asmeniui).

Argi ne nuostabu? Jei kiti evangelistai nuo pat pradžių pasakoja ne tik apie Jėzaus stebuklus, bet ir apie sunkumus, su kuriais Mokytojas iš Nazareto susidurdavo, ir apie žmonių netikėjimą, tai Jonas, atrodo, iškart akcentuoja žmonių tikėjimą… Gal ir būtų nuostabu, jei nebūtų keista.

Keistas ne tik toks greitas žmonių įtikėjimas, keista ir paties Jėzaus reakcija: ..Jėzus, gerai visus pažindamas, jais nepasitikėjo“. Atrodo, reikėjo tik džiaugtis: vienas kitas stebuklas ir daugelis (būtent ,,daugelis“, o ne vienas kitas) jau tiki. D

eja, tikėjimas pagrįstas stebuklais nėra tikras. Tai ,,priverstinis“ tikėjimas. Kol vyksta stebuklai, tikėti nėra sunku. Tačiau kaip bus tuomet, kai stebuklai liausis? O ką, jei kas nors ims ir mokslo vardu juos paneigs? Jei stebuklai tėra tik atsitiktinumai, laimingi sutapimai etc? Jei tai, kas įvyko, įvyko ne Dievo galia, ne dėl antgamtinių, o dėl paprasčiausių, natūralių priežasčių? O ką, jei kada nors, kai stebuklo labiausiai, žūtbūt reikės, jis neįvyks?

Evangelijoje pagal Joną stebuklas ne šiaip sau vadinamas ženklu. Kas yra ženklas? Nuoroda. Tai, kas kažkur nukreipia. Tai, kas kažką (iš)reiškia. Tokie ženklai nukreipiantys, (iš)reiškiantys yra ir Jėzaus stebuklai. Juos būtina skaityti, suprasti jų prasmę. Neatsitiktinai ir kiti evangelistai, aprašydami Jėzaus padarytus stebuklus, ne tik užsimena apie mokinių ir kitų žmonių nuostabą, bet ir pastebi, jog šie, išvydę tai, kas atsitiko, klausinėjo: ,,Ką tai reiškia“?

Būtent šis klausimas leidžia įžvelgti ženklą-stebuklą ir įvykiuose, kurie lyg ir nėra iš antgamtinės, tai yra, stebuklų ir paslapčių, srities. Kad ir Jėzaus kryžiuje, kuris vieniems, kaip rašo Paulius, atrodo papiktinimas, kitiems kvailystė, dar kitiems silpnumo ar visiško bejėgiškumo požymis (1Kor 1, 23).

27 rugsėjo, 2009 - Posted by | Biblija, mintys | , , , , , , , , , , , , ,

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: